Podróże

Co nas łączy z Chorwacją?

co nas łączy z Chorwacją

Co nas łączy z Chorwacją?

Czy wiesz ze Chorwaci to praktycznie nasi rodacy? Podróżując po tym pięknym kraju, dowiedziałam się przypadkiem od pewnej Polski mieszkającej w Chorwacji od wielu lat, że zeszli oni na tereny bałkańskie w poszukiwaniu ziem z obszarów naszej ówczesnej Wielkopolski. Pierwszą moją reakcją było oczywiście pewne zaskoczenie. Jednak po chwili dotarło do mnie dlaczego czuję się tutaj trochę jak w domu, przede wszystkim komfortowo.

Dzięki większej ilości słońca na pewno są od nas cieplejszym narodem, częściej się uśmiechają i są bardziej życzliwi. Co jak co, ale pogodę wygrali. Mimo, że wiele krwawych wojen stoczyli, by być w tym miejscu co teraz. Cień przeszłości jeszcze odbija się echem w mniej turystycznych miejscach.

Byłam już w Chorwacji dwukrotnie i czuję w kościach ze jeszcze nieraz tam zawitam. Wiem jedynie, że następna podróż w te rejony będzie miała troszkę inny kształt. Troszkę mniej plaż, a więcej gór i nieznanego.
 
Uwielbiam zaglebiać się w kamienne uliczki miast i poczuć tamtejszą atmosferę. Oczywiście krajobrazy też mają zapierające dech w piersiach, oczy nie potrafią sie napatrzyć i nacieszyć widokami.
 
Chorwacja według statystyk to jeden z najczęściej obieranych kierunków Polaków na wyjazdy wakacyjne. Też lubisz podróżować po Chorwacji? Co w niej lubicie zwiedzać lub jak spędzacie czas podczas pobytu w Chorwacji?
chorwacja
Chorwacja
chorwacja
Chorwacja
Chorwacja
Chorwacja
jeziora plitwickie Chorwacja
jeziora plitwickie Chorwacja
jeziora plitwickie Chorwacja
jeziora plitwickie Chorwacja

Może spodobać ci się również

error: Zdjęcie jest chronione.