Lifestyle

Nowy Rok Nowa Ja?

postanowienia noworoczne

Kończy się rok 2018, a wielkimi krokami wchodzimy właśnie w Nowy, piękniejszy, jak zawsze lepszy Rok.

Czujecie może przypadkiem presję noworoczną tak jak ja? Wiecie, te słynne powiedzenie „Nowy Rok – nowa ja”. Z każdej strony napierają na nas noworoczne postanowienia, podsumowania i inne złote rady z motywacjami. Jak być lepszym, szczuplejszym, piękniejszym. Co zrobić, by rzucić palenie, nie pić alkoholu, pić więcej wody, ćwiczyć regularnie, nauczyć się oszczędzać, mówić pięcioma językami i być obrzydliwie bogatym.

Można niesamowicie się w tym zakręcić, goniąc za idealną wersją samego siebie, zapominając przy tym o indywidualnych potrzebach.

Bardzo ciężko odciąć się od kuszącej wizji własnego idealnego ciała, stojącego gdzieś na rajskiej plaży z drinkiem w ręku (oczywiście bezalkoholowym, bo alkoholowe niezdrowe), kasą wystającą z bikini, na tle jakiejś wypasionej willi (zakładam, że mojej 🙂 ). Wciąż jednak z tym walczę. Z lepszym lub mniejszym powodzeniem próbuję rok w rok odchodzić od tego wariactwa.

Dla mnie okres świąteczno – noworoczny to czas przede wszystkim na regenerację, tą psychiczną i fizyczną. Staram się nie analizować tego co było i nie wybiegać daleko w przyszłość. Chwila dla mnie, której tak często brak na co dzień jest bezcenna. Zamykam się w swoim przytulnym mieszkaniu i cieszę się momentami z najbliższymi, moimi zwierzętami lub po prostu samotnością. Na postanowienia, analizę i inne takie rzeczy przyjdzie jeszcze czas. Przyjdzie taki moment, że trzeba będzie rozliczyć się ze samym sobą – jednak będzie to miało miejsce tylko wtedy, kiedy będę tego potrzebować, a nie gdy z każdej strony tłamsi presja otoczenia.

Dlatego korzystając z tego wyjątkowego czasu chciałabym życzyć Wam wszystkim w tym Nowym Roku przede wszystkim dystansu. Dystansu do tego, co serwuje na świat. Życzę Wam również samoakceptacji, samorealizacji i spełnienia. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi, piękni i jedyni w swoim rodzaju. Nie zmieniajcie się proszę :). Peace and love!

postanowienia noworoczne
postanowienia noworoczne
postanowienia noworoczne

Może spodobać ci się również

error: Zdjęcie jest chronione.