Lifestyle

Świąteczny Kraków

świąteczny Kraków

Ostatnio wybrałam się na wieczorną przechadzkę po Krakowie. Był to kompletnie spontaniczny i nieplanowany wyjazd, ale podobno takie są najciekawsze. 

Właściwie przed świętami bardzo zależało mi, by zdążyć do Krakowa na jarmark świąteczny. Niby nic szczególnego, jednak miasto ma swój szczególny klimat w tym okresie. Zresztą nie tylko Kraków, ale on jak wyjątkowo chodził mi po głowie w tym roku (albo już w zeszłym, jak kto woli). Ubrany w ozdoby świąteczne mieniące się wieczorem, co zakręt wita Cię oryginalnie ozdobioną choinką. Przyjemnie zwolnić tempa w tym szczególnie intensywnym okresie. Kupić sobie pajdę chleba ze smalcem oraz grzane wino, przycupnąć gdzieś na uboczu przy rynku i przyglądać się nieśpiesznie toczącemu się tam turystycznemu życiu. 

Niestety w tym roku nie było mi to pisane. Grudzień zleciał niesamowicie szybko pod szyldem zapracowania i wielu ciężkich prywatnych decyzji. Świąt w tym roku zbytnio nie odczułam. Marzyło mi się pokazać tutaj na blogu jak wygląda u mnie czas przygotować, ale jego prawie nie było. Tak samo jak jarmarków świątecznych i innych fajnych rzeczy jakie staram się pielęgnować co roku. Mówi się trudno, czasu nie cofnę. Było – minęło. Może w przyszłym roku. Ja to nie potrafię pojąć jedynie, jak to jest, że najwięcej spraw kumuluje się właśnie pod koniec grudnia, przynajmniej w moim życiu. Też tak macie?

Świąteczny Kraków zastałam za to 6-tego stycznia. Byłam prawie pewna, że mimo święta Trzech Króli, jarmarków, ozdób świątecznych oraz choinek raczej nie spotkam. Jakie to było dla mnie zaskoczenie, gdy przywitał mnie zapach gorących dań serwowanych na straganach na rynku (nie czuć było smogu, o którym tak wszędzie trąbią). Przy okazji załapałam się na wieczorny koncert kolędowy w Kościele Mariackim.

To było naprawdę mile spędzone popołudnie i wieczór. Spokojny, nostalgiczny i pozwalający oderwać się od codzienności. A świąteczny Kraków jak zwykle zachwycał.

Dobre są takie ucieczki. Nawet z miasta w miasto. 

świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków
świąteczny Kraków

Może spodobać ci się również

error: Zdjęcie jest chronione.