Lifestyle

Szlakami polskich Tatr

fotografia krajobrazu tatry
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr

To nie będzie długi wpis. Nad urokami polskich Tatr nie planuję też rozwodzić się zbyt mocno. Zdjęcia powyżej mam nadzieję mówią same za siebie. Każdy, kto choć odrobinę znajduje przyjemność w obcowaniu z naturą i pieszych wycieczkach górskich, był przynajmniej raz w swoim życiu w Tatrach. I zdecydowanie nie mam tutaj na myśli wejścia w japonkach lub wjechania bryczką na Morskie Oko. Mimo, że miejsce to jest wizytówką rejonu.

Żeby nie było, nie potępiam tu biznesu turystycznego Zakopanego, z czegoś wszyscy w końcu muszą żyć (tych koni mi tylko szkoda). Zachęcam chociaż te japonki, czy balerinki przebrać na adidasy, albo trampki (w nich niestety też można sobie nieźle zmasakrować stopy). Gwarantuję lepszy komfort spaceru, jednak by poznać lepiej te zakątki Polski, na prawdę warto mieć bardziej specjalistyczne obuwie. Przyjemniej i łatwiej wtedy się wędruje.

Też zdarza mi się być pod Morskim Okiem, jednak jeśli w ogóle, to raczej po sezonie wakacyjnym u nas w kraju. Korzystam wtedy ze spokoju i ciszy jaka tam panuje. I szczerze zachęcam eksploatować różne części Polski właśnie poza sezonem. Ah! Warto zejść też z głównego uczęszczanego szlaku, by poznać nowe miejsca i doświadczyć nowych doznań.

Nie uprawiam wspinaczki górskiej, nie jestem zapalonym sportowcem, często moja kondycja zostawia wiele do życzenia. Jednak wiem, że każdy krok do góry na szlaku polskich Tatr ukazuje mi przed oczami coś nowego, motywuje mnie ze wszystkich sił, by piąć się wyżej i wyżej. Siły często ulatniają się w zastraszająco szybkim tempie, nogi odmawiają posłuszeństwa. Czasem niestety muszę zrezygnować z wcześniej założonego planu lub zmienić i skrócić trasę. Tatry uczą pokory i za każdym razem pokazują, że to właśnie droga jest celem, a nie zdobywanie szczytów.

szlaki polskich tatr
szlaki polskich tatr

Może spodobać ci się również

error: Zdjęcie jest chronione.