Lifestyle

Weekendowe spacery z aparatem

spacery z aparatem

Zima to taki okres w pracy fotografa, gdzie trochę swobodniej można popracować z aparatem przy bardziej osobistych i prywatnych projektach. Oczywiście to nie jest tak, że w zimę nie ma w ogóle pracy. Sesje prywatne, wizerunkowe oraz eventy zapełniają powoli spokojny czas. Uwielbiam posiadać napięty grafik, a szczególnie to ekscytuje mnie uczucie, gdy otwieram kalendarz i nie mam w najbliższym czasie ani pół czystej rubryczki do zapisania. Jednak powoduje to, że czasu dla siebie, a tym bardziej dla bliskich, dodatkowych zajęć, czy projektów jest bardzo malutko. Dlatego korzystając z tego oddechu zabieram mój kochany sprzęt na długie spacery i bawię się nim w najlepsze.

Ostatni miesiąc to był właśnie taki mały ukłon dla siebie i swoich potrzeb. Odpoczywałam, a blog razem ze mną. Nie czuję się jakoś winna zaniedbania tematu, wręcz przeciwnie. W tym okresie zadbałam o wiele innych rzeczy.

Nie wiem jak to działa u Ciebie, ale ja najbardziej nie przepadam za tym, co muszę zrobić. Kiedy coś płynie prosto z serca, przychodzi wtedy tak naturalnie, a mijające godziny pracy to wręcz sama przyjemność.

Cały czas uczę się odpowiednio rozplanowywać swój dzień, tydzień i czas pracy. Szukam nowych metod jednocześnie próbując je testować. Nie jest to łatwe. Szukać motywacji, inspiracji oraz być w 100% produktywnym i odpowiednio zorganizowanym.

Dotychczas mój system to maksymalnie pracować przez jakiś okres czasu, załóżmy dwóch-trzech miesięcy, a potem wpadać w przynajmniej dwa tygodnie całkowitego rozluźnienia. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i na pewno nie wróży sukcesów,a powoduje jedynie szybsze zużywanie energii. Dlatego poszukuję wciąż tego złotego środka, balansu pomiędzy pracą, a wolnym czasem.

A jaka jest Twoja metoda na organizację życia i pracy? Co warto wypracować, a z czego zrezygnować, by łatwiej ogarnąć wiele aspektów życia?

spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem
spacery z aparatem

Może spodobać ci się również

error: Zdjęcie jest chronione.